Istotna jest znajomość własnej figury, dzięki czemu istnieje możliwość wyeliminowania sukien, które z zasady, poprzez stylistykę bądz krój, z pewnością nie będą pasowały. Dzięki temu oszczędza się wiele czasu i energii. Profesjonalna obsługa salonu sukien ślubnych  z pewnością będzie w stanie ocenić jaki krój sukni będzie najbardziej korzystny do sylwetki Panny Młodej.

Drugim krokiem jest mierzenie „ sukien preferowanych do figury panny młodej w celu wybrania tej najlepszej. Najlepszej, czyli takiej która będzie dodawała kilku centymetrów wzrostu, wyszczuplała, ukrywała niektóre mankamenty figury,  podkreślała walory sylwetki panny młodej, a jednocześnie będzie miała odpowiedni charakter do całości uroczystości, którą chce się zorganizować (ilość gości, miejsce ślubu, wesela itp.).

Uwzględnić tutaj należy również cenę sukni ślubnej. Warto pokusić się jednak o stworzenie sukni  swoich marzeń, która wykonana zostanie  zgodnie z sugestiami Panny Młodej ogólnymi zasadami odnoszącymi się do sylwetki, a jednocześnie będzie idealnie  dopasowana  do sylwetki.

Kolejną kwestią jest dokonanie wyboru, czy suknia powinna być skromna i prosta czy wręcz przeciwnie, – wytworna i bogato zdobiona. Będzie się to wiązało ze skomplikowaniem jej szycia, ogólnej budowy i struktury . Jednocześnie kolejnymi kwestiami jest także ilość, rodzaj i jakość dobranych dodatków do danego kroju sukni ślubnej.

CDN…