Olśniewające kreacje niezmiennie kuszą ze stron kolorowych magazynów i katalogów mody oraz wystaw salonów ślubnych na przemian swoim przepychem i prostotą, zwykle nienagannym krojem i niepowtarzalnym urokiem. Wybór zatem wydaje się być prosty, a jednak dla wielu przyszłych Panien Młodych zakup wyśnionej sukni ślubnej jawi się jako zadanie niezwykle skomplikowane. Nie musi tak być. Dysponując wiedzą na temat rodzajów i typów sylwetek o wiele łatwiej skoncentrować się na mocnych stronach swojej figury, aby tego niepowtarzalnego dnia podkreślić jej wyjątkowość.

Sylwetka o kształcie Gruszka


Jeśli sylwetka kobiety przypomina literą „A”, to charakterystyczne dla niej są:

  • Wąskie ramiona
  • Małe piersi
  • Wcięcie w talii
  • Okrągłe biodra i uda

  Wybranie odpowiedniej sukni ślubnej powinno wyrównać proporcje pomiędzy dolną i górną częścią naszego ciała. Jeśli jesteś gruszką, najlepiej będziesz wyglądać w dwuczęściowej sukni z gorsetem i rozłożystym dołem. Ten model jest najbardziej klasycznym wzorem sukni ślubnej. Dobrze wyglądają w nim dość wysokie panie. Suknia tego rodzaju zamaskuje zbyt okrągłe biodra i uda oraz jednocześnie podkreśli wąską talię. Usztywniony gorset sprawi, że mały biust będzie wydawał się pełniejszy.

  Jeśli chcemy bardziej wyeksponować górną część naszej sylwetki i zatuszować wąskie ramiona, możemy wybrać suknię z bufiastymi rękawami, albo jako dodatek dobrać ozdobny szal, chustę lub bolerko.

  Miękka satyna lub jedwab delikatnie opływające ciało, to tkaniny wymarzone dla sylwetki o cechach gruszki, powodujące jej wysmuklenie. Pod pełną gładką, pozbawioną plis, załamań i zakładek spódnicą, najłatwiej ukryć mankamenty figury – szerokie biodra i nierzadko ciężkie nogi. Szeroki dół to z resztą najbardziej tradycyjny fason sukni ślubnej, który można skojarzyć – w przypadku drobnej budowy w górnych partiach ciała – z małą suto marszczoną lub plisowaną górą. Warto również skupić się na podkreśleniu wąskiej linii talii, dzięki czemu ramiona wydadzą się okazalsze.

W następnym artykule kolejne typy sylwetek.

Zapraszamy .